Skip to main content

Zet je schrap, want de kroonprins van de kitsch, Elton John, heeft zojuist bewezen dat de wereld niets meer dan een gigantische, hebzuchtige kringloopwinkel is. Ja, je leest het goed: 18,5 miljoen euro heeft Sir Irritante Bril himself binnengeharkt, en dat allemaal door zijn uitgekotste bezittingen onder de hamer te gooien. Alsof de kringloop ineens couture verkoopt omdat er een glitter op zit. En weet je wat het ergste is? Mensen trappen erin. Vallen als hongerige vliegen op de mierzoete geur van ‘celebrity-owned’ item tags.

Ach, en als je dacht dat je Elton’s smaak voor interieur en accessoires kon ontwijken door eenvoudigweg je ogen te sluiten, think again. Het is niet zo dat we praten over een paar afgedankte zonnebrillen of wat stoffige boa’s. Nee, deze man heeft de definitie van overdaad opnieuw uitgevonden. Wat is volgende? Verkoopt ie zijn gebruikte tandenstokers omdat ze ‘aromatisch verrijkt’ zijn door zijn koninklijke speeksel?

Het ergste is dat dit alles plaatsvindt in een wereld waarin mensen op straat leven omdat ze de huur niet kunnen betalen. Maar ja, zolang Oom Elton zijn porseleinen tijger (vast en zeker verkocht voor de prijs van een klein appartement) kan verpatsen, slaapt de elite lekker verder in hun met diamanten ingelegde cocons.

Feitje voor de liefhebbers van absurditeit: één van de items was vermoedelijk een met diamanten beslagen wc-bril. Moet je voorstellen, je kont laten verwennen door wat ooit onder Elton’s bling-bling achterste lag.

Dus de volgende keer dat je je afvraagt wat het toppunt van kapitalistische decadentie is, denk dan aan Sir Elton John, zwaaiend met zijn designerbril, rijdend op een golf van cash, direct afkomstig van mensen die waarschijnlijk dachten dat ‘Circle of Life’ een financieel advies was.

Bron: NU.NL – Elton Johns bezittingen leveren 18,5 miljoen euro op bij veiling